0.6M12-P0.5
Part number:
0.6M12-P0.5
describe:
DC DC CONVERTER 600V 15W
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1603
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output
  • Type
    High Voltage - Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    830µA
  • Size / Dimension
    1.85" L x 1.10" W x 0.49" H (47.0mm x 28.0mm x 12.5mm)
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 65°C
  • Package / Case
    9-SIP Module, 7 Leads
  • Power (Watts)
    0.5 W
  • Voltage - Output 1
    600V
  • Approval Agency
    CE, cUL, cURus, UL
  • Voltage - Input (Min)
    11V
  • Voltage - Input (Max)
    13V