0RQB-50Y24LG
Part number:
0RQB-50Y24LG
manufacturer:
describe:
DC-DC 24-110V IN 24V 2.1A OUT 50
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
  • Features
    Baseplate, Remote On/Off
  • Type
    Isolated Module, Conformal Coated
  • Current - Output (Max)
    2.1A
  • Size / Dimension
    2.30" L x 1.45" W x 0.59" H (58.4mm x 36.8mm x 15.0mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Package / Case
    Quarter Brick
  • Power (Watts)
    50 W
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    Quarter Brick
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    88%
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    14.4V
  • Voltage - Input (Max)
    154V