1/16A12-P4-I5-F-M
Part number:
1/16A12-P4-I5-F-M
describe:
DC DC CONVERTER 62V 15W
  • Current - Output (Max)
    64mA
  • Size / Dimension
    3.73" L x 1.53" W x 0.80" H (94.8mm x 38.9mm x 20.4mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 65°C
  • Power (Watts)
    15 W
  • Voltage - Output 1
    62V
  • Voltage - Input (Min)
    11V
  • Voltage - Input (Max)
    16V