1/16AA12-P4-M
Part number:
1/16AA12-P4-M
describe:
DC DC CONVERTER 62V 15W
  • Current - Output (Max)
    64mA
  • Size / Dimension
    3.00" L x 1.53" W x 0.78" H (76.2mm x 38.9mm x 19.9mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 65°C
  • Power (Watts)
    15 W
  • Voltage - Output 1
    62V
  • Voltage - Input (Min)
    11V
  • Voltage - Input (Max)
    16V