1.25V24-P1
Part number:
1.25V24-P1
describe:
DC DC CONVERTER 1250V 1W
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output
  • Type
    High Voltage - Non-Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    800µA
  • Size / Dimension
    1.81" L x 0.47" W x 0.98" H (46.0mm x 12.0mm x 25.0mm)
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 65°C
  • Package / Case
    9-SIP Module
  • Power (Watts)
    1 W
  • Voltage - Output 1
    1250V
  • Approval Agency
    CE, cUL, cURus, UL
  • Voltage - Input (Min)
    22V
  • Voltage - Input (Max)
    26V