15EFL12-12W-I/O-RB-E
Part number:
15EFL12-12W-I/O-RB-E
describe:
DC/DC CONVERTER
package:
Bulk
inventory 1600
minimum : 1
  • Features
  • Grade
  • Qualification
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    1A, 50mA, 50mA, 500µA
  • Size / Dimension
    5.70" L x 1.50" W x 1.30" H (144.8mm x 38.1mm x 33.0mm)
  • Voltage - Isolation
    15 kV
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 55°C
  • Package / Case
    28-DIP Module
  • Power (Watts)
    12 W
  • Number of Outputs
    4
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Output 2
    15V
  • Voltage - Output 3
    5.1V
  • Voltage - Output 4
    -15V
  • Efficiency
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    11.4V
  • Voltage - Input (Max)
    12.6V