1/8A12-P4-25PPM-F-M-H
Part number:
1/8A12-P4-25PPM-F-M-H
describe:
DC DC CONVERTER 125V 15W
package:
Bulk
inventory 1600
minimum : 3
quantity
unit price
price
3
  • Features
    Heat Sink
  • Type
    High Voltage - Non-Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    32mA
  • Size / Dimension
    3.73" L x 1.53" W x 1.20" H (94.8mm x 38.9mm x 30.5mm)
  • Operating Temperature
    10°C ~ 45°C
  • Package / Case
    11-DIP Module
  • Power (Watts)
    15 W
  • Voltage - Output 1
    125V
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Standard Number
    60950-1; 62368-1
  • Voltage - Input (Min)
    11V
  • Voltage - Input (Max)
    16V