2C24-P60-DA-H
Part number:
2C24-P60-DA-H
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
  • Features
    Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
  • Current - Output (Max)
    30mA
  • Size / Dimension
    4.50" L x 4.00" W x 1.46" H (114.3mm x 101.6mm x 37.2mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 65°C
  • Power (Watts)
    60 W
  • Voltage - Output 1
    0 ~ 2000V
  • Voltage - Input (Min)
    23V
  • Voltage - Input (Max)
    30V