2DD180407C
Part number:
2DD180407C
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 18V -4V 3.5W
package:
Bulk
inventory 1600
minimum : 1
  • Applications
    Industrial
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    160mA, 160mA
  • Size / Dimension
    1.65" L x 1.57" W x 0.49" H (42.0mm x 40.0mm x 12.5mm)
  • Voltage - Isolation
    5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    10-DIP Module
  • Power (Watts)
    3.5 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    18V
  • Voltage - Output 2
    -4V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    80.5%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    13.5V
  • Voltage - Input (Max)
    26.4V