2V12-P0.8-EI
Part number:
2V12-P0.8-EI
describe:
DC DC CONVERTER 2000V 800MW
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 3
quantity
unit price
price
3
  • Features
    Adjustable Output
  • Type
    High Voltage - Non-Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    400µA
  • Size / Dimension
    1.81" L x 0.47" W x 0.98" H (46.0mm x 12.0mm x 25.0mm)
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 65°C
  • Package / Case
    9-SIP Module
  • Power (Watts)
    800 mW
  • Voltage - Output 1
    2000V
  • Approval Agency
    CE, cUL, cURus, UL
  • Voltage - Input (Min)
    11V
  • Voltage - Input (Max)
    13V