30EFL24-24W-I/O-RB
Part number:
30EFL24-24W-I/O-RB
describe:
EFL-SERIES FLOATING-HOT-DECK POW
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1601
minimum : 1
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    1A, 50mA, 50mA, 500µA
  • Size / Dimension
    6.99" L x 1.63" W x 1.50" H (177.6mm x 41.3mm x 38.1mm)
  • Voltage - Isolation
    30 kV
  • Operating Temperature
  • Package / Case
    28-DIP Module
  • Power (Watts)
    28 W
  • Number of Outputs
    4
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Output 2
    15V
  • Voltage - Output 3
    5.1V
  • Voltage - Output 4
    -15V
  • Efficiency
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
  • Voltage - Input (Max)
    24V