6AA24-P20-25PPM-M-E
Part number:
6AA24-P20-25PPM-M-E
describe:
DC/DC CONVERTER
package:
Bulk
inventory 1600
minimum : 3
quantity
unit price
price
3
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Grade
  • Qualification
  • Type
    High Voltage - Non-Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    3.3mA
  • Size / Dimension
    2.97" L x 1.50" W x 0.75" H (75.4mm x 38.1mm x 19.1mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 65°C
  • Package / Case
    11-DIP Module
  • Power (Watts)
    20 W
  • Voltage - Output 1
    0 ~ 6000V
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    23V
  • Voltage - Input (Max)
    30V