AM10OW-2405SNZ-M
Part number:
AM10OW-2405SNZ-M
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 5V 10W
package:
Box
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1645
minimum : 1
  • Part Status
    Obsolete
  • Features
    Remote On/Off
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Size / Dimension
    1.54" L x 0.82" W x 0.24" H (39.2mm x 20.8mm x 6.1mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
  • Power (Watts)
    10 W
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Efficiency
    84%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V