AM10TWM-4815DH50YZ
Part number:
AM10TWM-4815DH50YZ
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
BUY NOW add to cart
inventory 1602
minimum : 1
  • Features
    Remote On/Off
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Applications
    Medical
  • Current - Output (Max)
    340mA, 340mA
  • Size / Dimension
    1.24" L x 0.79" W x 0.39" H (31.6mm x 20.1mm x 10.0mm)
  • Voltage - Isolation
    5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 70°C (With Derating)
  • Package / Case
    24-DIP Module, 8 Leads
  • Power (Watts)
    10 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Output 2
    -15V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    85%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V