AM12T-4805SZ
Part number:
AM12T-4805SZ
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 5V 12W
BUY NOW add to cart
inventory 1654
minimum : 1
  • Features
    Remote On/Off
  • Current - Output (Max)
    2.4A
  • Size / Dimension
    1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.6 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    24-DIP Module
  • Power (Watts)
    12 W
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Efficiency
    89%
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Voltage - Input (Max)
    75V