AM15E-1205SZ
Part number:
AM15E-1205SZ
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 5V 15W
package:
Bulk
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Size / Dimension
    2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    5-DIP Module, 4 Leads
  • Power (Watts)
    15 W
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Efficiency
    82%
  • Approval Agency
    CE, cULus, cURus, EN, IEC, UL
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    18V