AM15JW-2412SH30Z
Part number:
AM15JW-2412SH30Z
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 12V 15W
BUY NOW add to cart
inventory 1602
  • Current - Output (Max)
    1.25A
  • Size / Dimension
    1.60" L x 1.00" W x 0.43" H (40.6mm x 25.4mm x 10.9mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C (With Derating)
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Power (Watts)
    15 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    88%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V