AM1DS-0512SH60Z
Part number:
AM1DS-0512SH60Z
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 12V 1W
package:
Tube
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Current - Output (Max)
    83.3mA
  • Size / Dimension
    0.76" L x 0.24" W x 0.39" H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm)
  • Voltage - Isolation
    6 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    7-SIP Module
  • Power (Watts)
    1 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    73%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V