AM2D-0524SH60Z
Part number:
AM2D-0524SH60Z
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V 2W
  • Current - Output (Max)
    83mA
  • Size / Dimension
    0.76" L x 0.24" W x 0.39" H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm)
  • Voltage - Isolation
    6 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Power (Watts)
    2 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V