AM2D-1203SH52Z
Part number:
AM2D-1203SH52Z
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
  • Current - Output (Max)
    400mA
  • Size / Dimension
    0.76" L x 0.24" W x 0.39" H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm)
  • Voltage - Isolation
    5.2 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Power (Watts)
    2 W
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    65%
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V