AM2D-2409SH60Z
Part number:
AM2D-2409SH60Z
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 9V 2W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1800
minimum : 1
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    222mA
  • Size / Dimension
    0.76" L x 0.24" W x 0.39" H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm)
  • Voltage - Isolation
    6 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    7-SIP Module
  • Power (Watts)
    2 W
  • Voltage - Output 1
    9V
  • Efficiency
    80%
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input (Min)
    21.6V
  • Voltage - Input (Max)
    26.4V