AM2D-2412DH52Z
Part number:
AM2D-2412DH52Z
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-12V 2W
  • Current - Output (Max)
    83mA, 83mA
  • Size / Dimension
    0.76" L x 0.24" W x 0.39" H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm)
  • Voltage - Isolation
    5.2 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Power (Watts)
    2 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    -12 ~ 12V
  • Voltage - Output 2
    -12V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Input (Min)
    21.6V
  • Voltage - Input (Max)
    26.4V