AM2S-2409SH30Z
Part number:
AM2S-2409SH30Z
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 9V 2W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 2000
minimum : 1
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    222mA
  • Size / Dimension
    0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.7mm x 7.5mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    4-SIP Module
  • Power (Watts)
    2 W
  • Voltage - Output 1
    9V
  • Efficiency
    85%
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input (Min)
    21.6V
  • Voltage - Input (Max)
    26.4V