AM30CW-4812DZ
Part number:
AM30CW-4812DZ
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-12V 30W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    1.25A, 1.25A
  • Size / Dimension
    1.00" L x 1.00" W x 0.43" H (25.4mm x 25.4mm x 10.9mm)
  • Voltage - Isolation
    1.6 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Power (Watts)
    30 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    -12 ~ 12V
  • Voltage - Output 2
    -12V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    90%
  • Approval Agency
    CE, cUL, cULus, cURus, EN, IEC, UL
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V