AM30EW-2424D-NZ
Part number:
AM30EW-2424D-NZ
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-24V 30W
BUY NOW add to cart
inventory 1618
minimum : 1
  • Part Status
    Obsolete
  • Features
    Remote On/Off
  • Current - Output (Max)
    625mA, 625mA
  • Size / Dimension
    2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 80°C
  • Package / Case
  • Power (Watts)
    30 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    -24 ~ 24V
  • Voltage - Output 2
    -24V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    89%
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V