AMSR-783.3Z
Part number:
AMSR-783.3Z
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 3.3V 1.7W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1601
minimum : 1
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Size / Dimension
    0.46" L x 0.29" W x 0.40" H (11.7mm x 7.5mm x 10.2mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    3-SIP Module
  • Power (Watts)
    1.65 W
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    81%
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input (Min)
    4.75V
  • Voltage - Input (Max)
    34V