AMSRI-783.3-NZ
Part number:
AMSRI-783.3-NZ
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 3.3V
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Size / Dimension
    0.45" L x 0.30" W x 0.38" H (11.6mm x 7.6mm x 9.7mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    3-SIP Module
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    78%
  • Approval Agency
    cURus
  • Voltage - Input (Min)
    4.75V
  • Voltage - Input (Max)
    36V