BDX12-1.0S50R0S
Part number:
BDX12-1.0S50R0S
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 1V
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1601
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, PMBus™, Remote On/Off, Remote Sense
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module, tal
  • Current - Output (Max)
    50A
  • Size / Dimension
    1.06" L x 0.65" W x 0.16" H (27.0mm x 16.5mm x 4.0mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    20-SMD Module
  • Voltage - Output 1
    1V
  • Efficiency
    89%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    8V
  • Voltage - Input (Max)
    14V