BSI-3.3S2R0MA
Part number:
BSI-3.3S2R0MA
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 3.3V 6.6W
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1631
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Size / Dimension
    0.80" L x 0.33" W x 0.94" H (20.2mm x 8.3mm x 24.0mm)
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 70°C (With Derating)
  • Package / Case
    5-SIP Module
  • Power (Watts)
    6.6 W
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    92%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    4.75V
  • Voltage - Input (Max)
    13.6V