BSI24-3.3/5S3R0F
Part number:
BSI24-3.3/5S3R0F
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 3.3V
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1615
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Size / Dimension
    1.97" L x 0.81" W x 0.56" H (50.0mm x 20.5mm x 14.2mm)
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 70°C (With Derating)
  • Package / Case
    36-DIP Module, 12 Leads
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    91%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    8V
  • Voltage - Input (Max)
    27V