CCG1R5-48-03SR
Part number:
CCG1R5-48-03SR
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 3.3V 1.32W
BUY NOW add to cart
inventory 1617
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, OCP
  • Current - Output (Max)
    400mA
  • Size / Dimension
    0.62" L x 0.41" W x 0.45" H (15.7mm x 10.4mm x 11.5mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    1.3 W
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    72%
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    76V