CCG3-12-15DR
Part number:
CCG3-12-15DR
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-15V 3W
BUY NOW add to cart
inventory 1605
minimum : 1
  • Features
    Remote On/Off, OCP
  • Current - Output (Max)
    100mA, 100mA
  • Size / Dimension
    0.62" L x 0.41" W x 0.45" H (15.7mm x 10.4mm x 11.5mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    3 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Output 2
    -15V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    18V