CCG3-12-15SR
Part number:
CCG3-12-15SR
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 15V 3W
BUY NOW add to cart
inventory 1604
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, OCP
  • Current - Output (Max)
    200mA
  • Size / Dimension
    0.62" L x 0.41" W x 0.45" H (15.7mm x 10.4mm x 11.5mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    3 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    18V