CCG3-24-12DF
Part number:
CCG3-24-12DF
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-12V 3.12W
BUY NOW add to cart
inventory 1607
minimum : 1
  • Features
    Remote On/Off, OCP
  • Current - Output (Max)
    130mA, 130mA
  • Size / Dimension
    0.62" L x 0.41" W x 0.45" H (15.7mm x 10.4mm x 11.5mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C (With Derating)
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Power (Watts)
    3.1 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Output 2
    -12V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V