CCG3-24-12SR
Part number:
CCG3-24-12SR
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 12V 3W
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, OCP
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Current - Output (Max)
    250mA
  • Size / Dimension
    0.62" L x 0.41" W x 0.45" H (15.7mm x 10.4mm x 11.5mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C (With Derating)
  • Package / Case
    6-SMD Module
  • Power (Watts)
    3 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V