CHB200W12-72S48
Part number:
CHB200W12-72S48
describe:
DC DC CONVERTER 48V 200W
BUY NOW add to cart
inventory 1602
  • Current - Output (Max)
    4.2A
  • Size / Dimension
    2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C
  • Power (Watts)
    200 W
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Input (Min)
    14V
  • Voltage - Input (Max)
    160V