CHB50-12S25N
Part number:
CHB50-12S25N
describe:
DC DC CONVERTER 25V
package:
Box
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Features
    Remote On/Off
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
  • Size / Dimension
    2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C
  • Package / Case
    Half Brick
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    Half Brick
  • Voltage - Output 1
    25V
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    18V