CHS3804810-L5
Part number:
CHS3804810-L5
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 10V 380W
package:
Box
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote Sense
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    38A
  • Size / Dimension
    2.30" L x 0.90" W x 0.43" H (58.4mm x 22.9mm x 11.0mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    Eighth Brick
  • Power (Watts)
    380 W
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    Eighth Brick
  • Voltage - Output 1
    10V
  • Efficiency
    94%
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Voltage - Input (Max)
    76V