CHS4004832-B
Part number:
CHS4004832-B
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 32V 400W
package:
Box
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Baseplate, Remote Sense
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    12.5A
  • Size / Dimension
    2.32" L x 1.47" W x 0.50" H (58.9mm x 37.3mm x 12.7mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    Quarter Brick
  • Power (Watts)
    400 W
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    Quarter Brick
  • Voltage - Output 1
    32V
  • Efficiency
    94.5%
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Voltage - Input (Max)
    76V