CHVM1R5-12-1000N
Part number:
CHVM1R5-12-1000N
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER -1000V 1.5W
package:
Box
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1602
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    1.5mA
  • Size / Dimension
    1.73" L x 0.63" W x 1.18" H (44.0mm x 16.0mm x 30.0mm)
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 50°C
  • Package / Case
    7-SIP Module
  • Power (Watts)
    1.5 W
  • Voltage - Output 1
    -1000V
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    11V
  • Voltage - Input (Max)
    13V