CHVM2-12-2000NW
Part number:
CHVM2-12-2000NW
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER -2000V 2W
BUY NOW add to cart
inventory 1610
  • Current - Output (Max)
    1mA
  • Size / Dimension
    4.33" L x 0.47" W x 0.78" H (110.0mm x 12.0mm x 19.8mm)
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 60°C (With Derating)
  • Package / Case
    7-SIP Module
  • Power (Watts)
    2 W
  • Voltage - Output 1
    -2000V
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Voltage - Input (Max)
    16.5V