CHVM2R7-12-0180PW
Part number:
CHVM2R7-12-0180PW
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 180V 2.7W
BUY NOW add to cart
inventory 1607
  • Current - Output (Max)
    15mA
  • Size / Dimension
    3.15" L x 0.47" W x 0.78" H (80.0mm x 12.0mm x 19.8mm)
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 60°C (With Derating)
  • Package / Case
    6-SIP Module
  • Power (Watts)
    2.7 W
  • Voltage - Output 1
    180V
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V