CHVM3-12-0300PW
Part number:
CHVM3-12-0300PW
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 300V 3W
package:
Box
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1606
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    10mA
  • Size / Dimension
    3.15" L x 0.47" W x 0.78" H (80.0mm x 12.0mm x 19.8mm)
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 60°C (With Derating)
  • Package / Case
    6-SIP Module
  • Power (Watts)
    3 W
  • Voltage - Output 1
    300V
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V