CP30B1225036N
Part number:
CP30B1225036N
describe:
DC DC CONVERTER 12V 30W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1602
minimum : 1
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Size / Dimension
    0.94" L x 0.94" W x 0.35" H (23.9mm x 23.9mm x 8.9mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 123°C (With Derating)
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Power (Watts)
    30 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    90%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V