CPE10C24P
Part number:
CPE10C24P
describe:
DC DC CONVERTER 15V 150W
BUY NOW add to cart
inventory 1603
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Size / Dimension
    2.30" L x 0.90" W x 0.41" H (58.4mm x 22.9mm x 10.3mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    150 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    93.7%
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    36V