CPT15F36PB
Part number:
CPT15F36PB
describe:
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
BUY NOW add to cart
inventory 1604
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
  • Current - Output (Max)
    15A
  • Size / Dimension
    1.30" L x 0.90" W x 0.50" H (33.0mm x 22.9mm x 12.7mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    50 W
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    72V