CPT20G48PS
Part number:
CPT20G48PS
describe:
DC DC CONVERTER 2.5V 50W
BUY NOW add to cart
inventory 1615
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Current - Output (Max)
    20A
  • Size / Dimension
    1.30" L x 0.90" W x 0.37" H (33.0mm x 22.9mm x 9.5mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    50 W
  • Voltage - Output 1
    2.5V
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Voltage - Input (Max)
    75V