DCM2322T50T2660M60
Part number:
DCM2322T50T2660M60
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V 60W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 25
quantity
unit price
price
25
  • Features
    Adjustable Output
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Size / Dimension
    0.98" L x 0.90" W x 0.28" H (24.8mm x 22.8mm x 7.2mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Power (Watts)
    60 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    93%
  • Approval Agency
    CE, cTUVus, cURus
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    50V