DCM2322T72S17A0T60
Part number:
DCM2322T72S17A0T60
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 15V 100W
  • Current - Output (Max)
    6.67A
  • Size / Dimension
    0.98" L x 0.90" W x 0.28" H (24.8mm x 22.8mm x 7.2mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Power (Watts)
    100 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Input (Min)
    14V
  • Voltage - Input (Max)
    72V