DCM2322T72S53A0M60
Part number:
DCM2322T72S53A0M60
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 48V 100W
BUY NOW add to cart
inventory 1610
  • Current - Output (Max)
    2.08A
  • Size / Dimension
    0.98" L x 0.90" W x 0.28" H (24.8mm x 22.8mm x 7.2mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Power (Watts)
    100 W
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Input (Min)
    14V
  • Voltage - Input (Max)
    72V